The BLM03AG241SN1D is a chip EMIFIL inductor.
Parametrics
BLM03AG241SN1D absolute maximum ratings: (1)Impedance (at 100MHz/20℃): 240ohm±25%; (2)Rated Current: 100mA; (3)DC Resistance(max.): 1.0ohm; (4)Operating Temperature Range: -55℃ to +125℃; (5)Number of Circuits: 1
Diagrams
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
BLM03AG241SN1D
BLM03AG241SN1D
Murata
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 240ohms