The LQP15MN5N6B02D is a chip coil for high frequency film type.
Parametrics
LQP15MN5N6B02D parameters: (1)Inductance: 5.6nH±0.1nH; (2)Test frequency: 500MHz; (3)Rated current: 140mA; (4)Max. of DC resistance: 0.7ohm; (5)Q(min): 13; (6)Test frequency: 500MHz; (7)Self resonance frequency(min): 6000MHz.
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 LQP15MN5N6B02D |
 Murata |
 RF Inductors 5.6 NH +-.1NH |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 LQP10A2N2C00T1 |
 Murata |
 RF Inductors 2.2nH +/-0.2nH |
 Data Sheet |
 LQP10A2N7C00T1 |
 RF Inductors 2.7nH +/-0.2nH |
 LQP10A3N3C00T1 |
 RF Inductors 0402 3.3NH +/-0.2NH |
 LQP10A3N9C00T1 |
 RF Inductors 0402 3.9NH +/-0.2NH |
 LQP15MN10NG00D |
 RF Inductors 10 NH 2% (R) |
 LQP15MN10NG02D |
 RF Inductors 10 NH 2% |