Parametrics
Features
NLV25T-033J features: (1)This is a renewed version of NL322522; (2)The product has good heat durability that withstands lead-free compatible reflow soldering conditions; (3)Lead-free material is used for the plating on the terminal; (4)The electrical characteristics, reliability, shape and pad shape are the same as the previous NL series; (5)The product uses metal terminals, which realize excellent connection reliability; (6)Highly heat resistant thermoplastic resin is used to form the exterior package; (7)From 0.01μH to 470μH, all of the products in the E-12 series are; (8)J(±5%) tolerance products; (9)This product is in compliance with the RoHS Directive. Other products with specifications that do not include exemption regulations are also available.
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 NLV25T-033J-PF |
 TDK |
 RF Inductors 0.033uH 5% |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||||
 NLV25T-010J-PF |
 TDK |
 RF Inductors 0.01uH 5% |
 Data Sheet |
 NLV25T-012J-PF |
 RF Inductors 0.012uH 5% |
 NLV25T-015J-PF |
 RF Inductors 0.015uH 5% |
 NLV25T-018J-PF |
 RF Inductors 0.018uH 5% |
 NLV25T-022J-PF |
 RF Inductors 0.022uH 5% |
 NLV25T-027J-PF |
 RF Inductors 0.027uH 5% |